• wylewki epoksydowe
 • posadzki z żywicy epoksydowej
  posadzki z żywicy epoksydowej
 • posadzki dla firm
  posadzki dla firm
 • wylewki z żywicy epoksydowej
  wylewki z żywicy epoksydowej
 • wylewki epoksydowe
  wylewki epoksydowe
 • posadzki dekoracyjne
  posadzki dekoracyjne

Eradur i środowisko naturalne

Nasza odpowiedzialność

8_555
Rynek budowlany stale się rozwija, pojawiają się nowe produkty i metody. Ważne jest, aby uczestnicy rynku starali się stosować takie materiały i metody, które zapewnią trwałość tworzonych nawierzchni. Chodzi tu o wszystko, od oszczędności materiałowej na wszystkich etapach [produkcji] po używanie takich materiałów, które w dłuższej perspektywie nie zagrażają zdrowiu ludzkiemu ani środowisku naturalnemu.
Produkty Eradur powstają ze znanych i sprawdzonych substancji chemicznych, tak zwanych utwardzonych plastików w oparciu o epoksydy, poliuretan czy akryl. Podłogi bez spoin wytwarzane z utwardzonych plastików są bardzo wytrzymałe i korzystne dla środowiska naturalnego ze względu na większą trwałość podłogi, mniejszą potrzebę jej konserwowania i używania agresywnych chemicznych środków czyszczących.

Jako poważny uczestnik rynku prowadzimy aktywne prace, mające na celu zminimalizowanie ryzyka przy użyciu naszych materiałów. Nasza polityka związana z ochroną środowiska określa nasz sposób pracy.
 

eradur

 

Wszystkie produkty chemiczne

należy oceniać z perspektywy cyklu życiowego, to znaczy, czy produkty te nie powodują poważnych problemów w okresie „od kołyski do grobu”, ale również  pod względem zbilansowania efektów pozytywnych i negatywnych, o ile takie występują na różnych etapach życia produktu.

 

3_560Surowce

Istotną częścią produktu wpływającą na środowisko naturalne są surowce. Dlatego przy wyborze surowców i dostawców bierzemy pod uwagę wpływ surowców na środowisko naturalne. Niedozwolone są te substancje, które znajdują się na liście wycofanych produktów KEMI, tam, gdzie to możliwe powinny więc być zastępowane zalecanymi substancjami o zmniejszonym ryzyku.

Aby zmniejszyć potrzebę użycia skamieniałych surowców, nasz PU [poliuretan] powstaje przeważnie na bazie oleju rycynowego pochodzenia roślinnego. Aby zminimalizować wpływ transportu na środowisko naturalne, większość surowców kupujemy luzem [bez opakowania].

 

Bisfenol A

Bisfenol A (BPA) to surowiec używany zazwyczaj do produkcji takich plastików, jak np. polikarbonat i plastik epoksydowy. Przypuszcza się, że przy relatywnie niewielkich dawkach powoduje on zaburzenia hormonalne, w związku z czym był badany między innymi przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności EFSA, ze szczególnym uwzględnieniem opakowań do żywności i barnartiklar [artykułów dla dzieci].

W rezultacie tych badań zabroniono używania polikarbonatu do produkcji butelek do karmienia niemowląt. Zalecana jest ostrożność przy wykorzystywaniu polikarbonatu do produkcji opakowań do żywności dla dzieci.

Puszki do konserw są zazwyczaj od wewnątrz polakierowane warstwą epoksydów, badania wykazały jednak, że BPA nie uwalnia się w takich stężeniach, które miałyby wpływ [na organizm ludzki]. Nie wprowadzono więc żadnych ograniczeń używania epoksydów w produkcji puszek do konserw.

Badania wykazały również, że ilości BPA uwalniane w środowisku naturalnym są mniejsze niż te, przyjmowane w postaci żywności. Na podstawie tych danych nie wprowadzono ograniczeń w używaniu plastików epoksydowanych.

Nasz asortyment epoksydów opiera się na substancjach wiążących, w których Bisfenol A i F po reakcji z epichlorohydryną tworzy polimery. Bisfenole w trakcie reakcji zostają zużyte w 100%, dlatego nie są obecne w naszych produktach. Bisfenol nie może też uwolnić się podczas przetwarzania w kolejnych etapach produkcji.

Możecie zatem Państwo wybrać podłogę epoksydowaną mając pewność, że nie jest to szkodliwe ani dla środowiska naturalnego, ani dla zdrowia!

 

4_537Produkcja

Nasza produkcja odbywa się w nowoczesnych zakładach w okręgu przemysłowym Väla Industriområde w Helsingborgu.

Procesy produkcyjne opierają się na racjonalnym przetwarzaniu surowców, produkcji towarów w postaci drobnicy i automatycznym uzupełnianiu.

Zakład emituje poniżej 100 kg [zanieczyszczeń] rocznie, a wykorzystanie materiałowe jest bardzo wysokie.

Aby stawać się coraz lepszymi, prowadzimy projekt zwiększonej powtarzalności i precyzji, mający na celu skrócenie poszczególnych etapów produkcji, zwiększenie jakości i zmniejszenie zużycia surowców.

 
 
 
 

6_543Transport

Sektor transportowy odpowiada obecnie za ok. 24% emisji gazów cieplarnianych w Unii Europejskiej.

Nasze towary przewozimy statkami bezpośrednio na miejsce instalacji, jedyną alternatywą jest transport samochodami ciężarowymi. Bezpośrednie dostawy pozwalają nam uniknąć dodatkowego korzystania z lokalnych magazynów i związanych z tym dodatkowych transportów.

Współpracujemy z czołowymi przedsiębiorstwami zajmującymi się logistyką, które optymalizują swoją emisję poprzez jak najlepsze bilansowanie załadowanych samochodów i dostaw dopasowanych do potrzeb klientów.

 
 

 

7_549Instalacja

Zainstalowanie podłogi bez spoin wymaga doświadczenia zawodowego i dyscypliny!

Przy formowaniu roztworu podłogowego należy wziąć pod uwagę zarówno funkcję i wygląd gotowej podłogi, jak i warunki do instalacji. Odpowiednie planowanie i wykonanie podłogi pozwala na lepsze wykorzystanie materiału i zminimalizowanie ryzyka koniecznych poprawek.

Innym ważnym aspektem jest środowisko pracy. Nasze produkty dostarczane są w postaci płynnych komponentów, które w miejscu instalacji należy ze sobą zmieszać, aby uzyskać masę, która podlega reakcji, w wyniku której tworzy się twarda, odporna na ścieranie warstwa podłogi.

Eradur Właściwa posadzka na właściwym miejscu